KELMĖS RAJONE – 11 COVID-19 LIGOS ATVEJŲ

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyrius informuoja, kad rugsėjo 20 d. Kelmėje nustatyti dar penki nauji COVID-19 ligos atvejai. Jie yra susiję su Kelmės ligoninėje nustatytais atvejais. Dabar iš viso rajone yra 11 koronavirusu sergančių asmenų. Visi jie yra saviizoliacijoje.

Vienas iš šių penkių asmenų yra Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokinys. Klasė, kurioje mokosi šis vaikas, yra saviizoliacijoje. Numatyta, kad šios mokyklos 5–10 klasių mokiniai iki rugsėjo 28 d. mokysis nuotoliniu būdu. Mokymo įstaiga yra dezinfekuojama.

Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro informacija

Rugsėjo 19 d. Kelmėje nustatyti dar trys nauji COVID-19 ligos atvejai

Jie yra šeiminiai ir susiję su Kelmės ligoninėje nustatytu atveju. Visi asmenys yra saviizoliacijoje

NUSTATYTAS ANTRINIS COVID-19 LIGOS ATVEJIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyrius informuoja, kad VšĮ Kelmės ligoninėje nustatytas antrinis COVID-19 ligos atvejis, susijęs su rugsėjo 15 dienos atveju. Dabar rajone yra nustatyti trys COVID-19 ligos atvejai.

Gyventojams primename laikytis nustatytų higienos reikalavimų, dezinfekuoti rankas, viešose uždarose patalpose – prekybos vietose, prekybos centruose, paslaugų teikimo vietose, viešajame transporte dėvėti apsaugines veido priemones, laikytis atstumo.

Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro informacija

sterijos Šiaulių departamento Kelmės skyrius informuoja, kad Kelmės rajone nustatytas dar vienas COVID-19 liga užsikrėtęs asmuo. Atliekamas atvejo epidemiologinis tyrimas, aiškinamasi kontaktiniai asmenys. Dabar rajone iš viso yra nustatyti du koronavirusu infekuoti asmenys.

Gyventojams primename laikytis nustatytų higienos reikalavimų, dezinfekuoti rankas, viešose uždarose patalpose – prekybos vietose, prekybos centruose, paslaugų teikimo vietose, viešajame transporte dėvėti apsaugines veido priemones, laikytis atstumo.

Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro informacija

KELMĖS RAJONE – DAR VIENAS KORONAVIRUSO ATVEJIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyrius informuoja, kad Kelmės rajone nustatytas dar vienas COVID-19 liga užsikrėtęs asmuo. Atliekamas atvejo epidemiologinis tyrimas, aiškinamasi kontaktiniai asmenys. Dabar rajone iš viso yra nustatyti du koronavirusu infekuoti asmenys.

Gyventojams primename laikytis nustatytų higienos reikalavimų, dezinfekuoti rankas, viešose uždarose patalpose – prekybos vietose, prekybos centruose, paslaugų teikimo vietose, viešajame transporte dėvėti apsaugines veido priemones, laikytis atstumo.

Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro informacija

KELMĖJE NUSTATYTAS KORONAVIRUSO ATVEJIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyrius informuoja, kad Kelmėje nustatytas COVID-19 liga užsikrėtęs asmuo. Atliekamas atvejo epidemiologinis tyrimas, aiškinamasi kontaktiniai asmenys. Gyventojams primename laikytis nustatytų higienos reikalavimų, dezinfekuoti rankas, viešose uždarose patalpose – prekybos vietose, prekybos centruose, paslaugų teikimo vietose, viešajame transporte dėvėti apsaugines veido priemones, laikytis atstumo. 

Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro informacija

NUO RUGPJŪČIO 3 DIENOS – PRIVALOMI REIKALAVIMAI APTARNAUJANT LANKYTOJUS

Siekiant apsisaugoti nuo COVID-19, nuo pirmadienio, rugpjūčio 3 dienos, Kelmės rajono savivaldybės institucijų, įstaigų, savivaldybės valdomų įmonių darbuotojai privalo:

  • su lankytojais išlaikyti ne mažesnį nei 1 metro atstumą arba atskirti darbo vietą nuo lankytojo pertvaromis;
  • užtikrinti, kad vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai dėvėtų veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, o darbuotojai juos aptarnautų taip pat dėvėdami kaukes.

#ULAC medikai primena, kaip tinkamai dėvėti medicininę kaukę.

#ULAC medikai primena, kaip tinkamai dėvėti nemedicininę kaukę.

Birželio 16 d. 24.00 val. baigiasi tris mėnesius trukęs karantinas. Nuo birželio 17 d. – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas, pagal kurį taikomi šie ribojimai:

Birželio 16 d. 24.00 val. baigiasi tris mėnesius trukęs karantinas. Nuo birželio 17 d. – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas, pagal kurį taikomi šie ribojimai:

https://lrv.lt/lt/naujienos/su-covid-19-susije-ribojimai-nuo-2020-m-birzelio-17-d-1?fbclid=IwAR3QJxeHG7MR5AgfOFLRnWPH689gEfwpNTLb2GzBaXn0OVxXNXmbgHPBZ1A

Birželio 15-21 dienomis dėl didelio sergamumo koronaviruso infekcija (COVID-19 liga) vis dar draudžiama atvykti Švedijos, Portugalijos ir Jungtinės Karalystės gyventojams. Iš Belgijos atvykusiems užsieniečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija. Lietuvos piliečiai į šalį gali sugrįžti iš visų šalių, tačiau atvykusiems iš aukščiau paminėtų valstybių privaloma 14 dienų izoliacija.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronavirusu (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų yra nuo 15 iki 25 atvejų, užsieniečiams iš tokios šalies leidžiama atvykti į Lietuvą, tačiau atvykusiems bus privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršija 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, iš tokių šalių ne tik leidžiama atvykti, bet atvykusiems nereikia izoliuotis.

Tuo tarpu Lietuvos piliečiams bus leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems, jei 14 dienų sergamumo koronavirusu rodiklis toje šalyje yra daugiau nei 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, atvykus į Lietuvą  reikės izoliuotis 14 dienų.

Asmenims, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio valstybių, privaloma:
– 14 dienų izoliacija nuo grįžimo į Lietuvą dienos;
– Per 48 val. nuo Lietuvos sienos kirtimo bet kuriame mobiliajame punkte atlikti tyrimą dėl COVID-19, užsiregistruojant tel. 1808. 

Nuo 2020-06-01 šis reikalavimas netaikomas asmenims, grįžusiems iš Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims.

Jūs galite kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, norėdami gauti leidimą palikti izoliavimosi vietą, esant šioms aplinkybėms:
1.    Organizuoti artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir/arba dalyvauti artimo žmogaus šarvojimo ceremonijoje/laidotuvėse (tik sąlytį turėjusiems asmenims);
2.    Nuvykti į mobilųjį punktą tepinėlio iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams paimti;
3.    Jei asmuo dėl tam tikrų priežasčių turi pakeisti izoliacijos vietą;
4.    Užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvos Respubliką darbo, verslo ar studijų reikalais, kuriems privaloma 14 dienų izoliacija, leidimas nuvykti į darbo, studijų ar kitą, verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą.

Prašymą dėl leidimo galima pateikti internetu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro internetiniame tinklapyje arba tel. (8 5) 212 40 98.

Prevenciškai bus tiriami ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai


Pradedamas prevencinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su vaikais, ištyrimas dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos). Siekiant užtikrinti sklandų prevencinių tyrimų atlikimą, į tiriamųjų grupes bus įtraukti šie minėtų įstaigų darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su vaikais, prioriteto tvarka:

1. Teikę vaikų priežiūros paslaugas karantino metu;
2. Dirbantys įstaigose, kuriose pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas ugdoma 150 ir daugiau vaikų;
3. Visi kiti.

Minėti darbuotojai bus tiriami mobiliuose punktuose. Į mobilų punktą registracija vykdoma telefonu 1808 atitinkamai nurodant vieningą visoms savivaldybėms registravimosi kodą „Darželis“.

PREVENCIŠKAI BUS TIRIAMI VAISTINIŲ DARBUOTOJAI

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu „Dėl prevencinių laboratorinių tyrimų COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti vaistinių darbuotojams“ nustatyta, kad prevenciniai laboratoriniai tyrimai turi būti atliekami šia prioriteto tvarka: dirbantiesiems vaistinėse, kurios vykdo veiklą asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metrų atstumu; vyresniems nei 60 metų amžiaus; dirbantiems vaistinėse, esančiose dideliuose prekybos centruose (kuriuose dideli lankytojų srautai); visiems kitiems.

Savivaldybių administracijų direktoriai įpareigoti parengti ir patvirtinti savivaldybės teritorijoje esančių vaistinių darbuotojų prevencinio laboratorinio ištyrimo dėl COVID-19 ligos organizavimo tvarką, nustatant prevencinių tyrimų atlikimo eiliškumą pagal prioritetus.

Suderinus su mobiliais punktais, aptarnaujančiais savivaldybę, bus organizuotas vaistinių darbuotojų mėginių paėmimas COVID-19 ligos laboratoriniams tyrimams atlikti, užtikrinant registraciją į mobilų punktą Karštosios koronaviruso linijos telefono numeriu 1808.

PREVENCIŠKAI BUS TIRIAMI PREKYBOS VIETŲ DARBUOTOJAI

Siekiant užkirsti kelią tolimesniam COVID-19 plitimui, prevenciškai bus tiriami parduotuvių bei kitų prekybos vietų darbuotojai, tiesiogiai aptarnaujantys pirkėjus. Jiems laboratoriniai tyrimai bus atliekami Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro nustatyta prioriteto tvarka.

 Prevenciškai bus tiriami darbuotojai, dirbantys prekybos vietose, kurios yra gydymo ar globos paslaugas teikiančiose įstaigose arba yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metrų. Prioriteto tvarka bus tiriami ir visi vyresni nei 60 metų amžiaus darbuotojai, taip pat tie, kurie dirba prekybos vietose, esančiose dideliuose prekybos centruose (kuriuose yra dideli lankytojų srautai).

Prekybos vietų vadovai įpareigoti identifikuoti darbuotojus pagal nustatytus prioriteto kriterijus ir informuoti savivaldybes, kurių teritorijoje jie veikia. Suderinus su savivaldybes aptarnaujančiais mobiliaisiais punktais, bus užtikrinamas prevencinių tyrimų eiliškumas bei ėminių paėmimas. Suderinus su mobiliais punktais, aptarnaujančiais savivaldybę, bus organizuotas prekybos vietų darbuotojų mėginių paėmimas COVID-19 ligos laboratoriniams tyrimams atlikti, užtikrinant registraciją į mobilų punktą Karštosios koronaviruso linijos telefono numeriu 1808.

Pradeda veikti pagalbos priemonių verslui linija – trumpasis numeris 1824

Nuo šiol informacija ir konsultacijos Lietuvos verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19, teikiamos nemokamu trumpuoju numeriu 1824. Pagalbos priemonių verslui linija veiks tol, kol verslui bus teikiama COVID-19 krizės pasekmių mažinimo pagalba. 

Pagalbos priemonių verslui linija sujungia pagrindines šalies verslą konsultuojančias institucijas: VšĮ „Versli Lietuva“, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), Valstybinę mokesčių inspekciją, Užimtumo tarnybą ir Valstybinę darbo inspekciją.

„Lietuvos verslas aktyviai domisi ir naudojasi valstybės pasiūlytomis pagalbos priemonėmis, kurios leidžia lengviau įveikti COVID-19 sukeltą krizę. Priemonės dėl jų įvairovės ir specifikos yra išskaidytos per skirtingas atsakingas institucijas, todėl, siekiant, kad būtų paprasčiau surasti ir gauti reikiamą informaciją, verslui vietoj penkių telefono numerių nuo šiol reikia žinoti tik vieną – 1824. Tai leis verslui nesunkiai pasirinkti aktualią pagalbą ir instituciją, kuri suteiks reikiamą informaciją“, – sako Žygimantas Vaičiūnas, laikinai einantis ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas. 

Iki šiol visos institucijos teikė informaciją ir konsultacijas verslui tiesiogiai susisiekus su konkrečia institucija, ši galimybė tiesiogiai susisiekti išlieka ir toliau. Planuojama, kad speciali pagalbos priemonių verslui linija 1824 veiks tol, kol verslui bus teikiama COVID-19 krizės sukeltų pasekmių mažinimo pagalba.

„Verslui susidūrus su COVID-19 pasekmėmis sulaukiame labai daug verslo užklausų, kurios yra susijusios su galimybe gauti apibendrintą informaciją, kokiomis pagalbos priemonėmis verslas gali pasinaudoti. Dažnai tenka nukreipti įmones į konkrečias institucijas tolesniam bendravimui, neretai įmonės painioja institucijas, kurios gali joms padėti, ir dėl to kyla tiek tam tikros sumaišties, tiek nepasitenkinimo. Todėl bendros pagalbos priemonių linijos įkūrimas turėtų padėti verslui lengviau, greičiau ir paprasčiau pasiekti tiek reikiamas institucijas, tiek gauti konkrečią pagalbą“, – sako Daina Kleponė, „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė.

D. Kleponės teigimu, prie sėkmingo nemokamos pagalbos linijos diegimo geranoriškai prisidėjo visos Lietuvoje veikiančios telekomunikacijų bendrovės, jos sutiko neapmokestinti įeinančių skambučių tol, kol bus teikiama pagalba nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui.

Paskambinę trumpuoju telefono numeriu 1824 verslo atstovai galės sužinoti visą informaciją apie minėtas institucijas, kokią pagalba jos šiuo metu gali suteikti verslui, ir pasirinkti norimą instituciją, su kuria iš karto bus sujungti. Nežinantiems, kokios pagalbos priemonės gali būti aktualios jų verslui, patariama rinktis „Verslios Lietuvos“ konsultanto pagalbą, jis, išklausęs ir įvertinęs verslo situaciją, sujungs su atsakinga institucija.

Trumpasis telefono numeris 1824 veiks darbo dienomis institucijų darbo valandomis.

Daugiau informacijos:

Ieva Jonilienė

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

El. p. ieva.joniliene@eimin.lt

Tel. 8 618 70353

MIELI KELMĖS RAJONO GYVENTOJAI!

Nuo kovo vidurio gyvename karantino sąlygomis. Bendromis Kelmės rajono savivaldybės administracijos ir gyventojų pastangomis pasiekėme, kad COVID-19 liga neturėjo galimybės išplisti. Rajone turėjome du įvežtinius viruso atvejus, sirgę asmenys jau pasveiko. Ypač pastebimas gyventojų susitelkimas, apsaugos priemonių naudojimas ir reikalavimų laikymasis šiuo mums visiems sunkiu laikotarpiu.

Karantino metu sėkmingai veikia nuotolinis ugdymas, rajono mokyklos gavo 760 planšetinių ir 14 nešiojamųjų kompiuterių bendrojo ugdymo mokykloms, šių priemonių poreikis yra patenkintas. Vaiko priežiūros paslaugas tėvams, kuriems yra būtina eiti į darbą, teikia „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis.

Kultūros įstaigos, bibliotekos stengėsi savo veiklą performuoti, teikti paslaugas elektroniniu būdu ar atidėti veiklą vėlesniam laikui. Muziejai ir bibliotekos, nors ir ribotai, jau pradėjo vykdyti savo veiklą. Tradicinę birželio pradžioje Kelmėje vykstančią meno šventę numatyta perkelti į rugsėjo pabaigą. Reikia pasidžiaugti, kad rajone nesustojo įvairių europinių projektų įgyvendinimas, visi pradėti darbai yra tęsiami.

Vyriausybė nuo šios savaitės priėmė karantino švelninimo antrojo etapo priemones. Mūsų rajone labai svarbu, kad smulkus ir vidutinis verslas gali pradėti vykdyti savo veiklą: atidaromos parduotuvės, leista atnaujinti dalies grožio ir kitų paslaugų teikimą, viešojo maitinimo įstaigos gali organizuoti maitinimą atvirose erdvėse.

Kelmės rajono savivaldybė pasiruošusi maitinimo įmonėms leisti vykdyti prekybą įvairiose vietose. Jeigu būtų verslininkų pageidavimas išnaudoti viešąsias erdves, suteikti galimybę gyventojams atsigerti kavos, papietauti prie staliukų gatvėje, tai padėtų verslininkams greičiau atsigauti, įneštų gyvasties, papuoštų miestą ir suteiktų žmonėms džiaugsmo. Pageidaujantys turėtų su prašymu kreiptis į savivaldybę. Veikla turi būti vykdoma griežtai laikantis Vyriausybės nutarimų.

Esu labai dėkingas visiems medicinos darbuotojams ir džiaugiuosi, kad Kelmės rajone neturime nė vieno koronavirusu infekuoto mediko ir socialinio darbuotojo. Visus rajono gyventojus kviečiu ir toliau likti vieningiems, laikytis visų karantino laikotarpio nurodymų, ir manau, kad sėkmingai įveiksime su šiuo virusu susijusius iššūkius.

Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis

KELMĖS RAJONE COVID-19 INFEKUOTŲ ASMENŲ NĖRA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus šios dienos duomenimis, Kelmės rajone COVID-19 infekuotų asmenų nėra. Antrasis koronavirusu užsikrėtęs asmuo pasveiko. Primename, kad per visą laikotarpį rajone buvo nustatyti du užsikrėtimo šiuo virusu atvejai.   

JAU LEIDŽIAMA PREKIAUTI AUGALAIS

Nuo šiandien (balandžio 23d.) leista prekiauti augalais, skirtais sodinti, taip pat sėklomis ir trąšomis turgavietėse.

NUO BALANDŽIO 27 D. PASLAUGAS GALĖS TEIKTI KIRPYKLOS, LAUKO KAVINĖS

Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu, Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėms, iki gegužės 11 dienos. Kitą savaitę pradedamas antrasis karantino švelninimo etapas. Nuo pirmadienio, balandžio 27 dienos, savo paslaugas, esant tam tikriems reikalavimams, galės teikti kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, lauko kavinės, bibliotekos, muziejai ir zoologijos sodai, atveriama galimybė tam tikrų sporto rūšių profesionalioms treniruotėms lauke.

Nuo šiandien leista prekiauti augalais, skirtais sodinti, taip pat sėklomis ir trąšomis turgavietėse.

Kaukių dėvėjimas viešose vietose ir toliau išlieka privalomas, išskyrus tuos atvejus, kai valgoma ar geriama viešojo maitinimo įstaigose. Kavinės, restoranai ir barai lankytojus galės aptarnauti tik lauke, taip pat, kaip ir anksčiau, tiekti maistą išsinešimui.

KELMĖJE PREKYBOS CENTRUOSE MATUOTA PIRKĖJŲ KŪNO TEMPERATŪRA

Balandžio 22 d. Kelmėje vykdyta akcija, susijusi su Covid-19 ligos priemonių įgyvendinimu. Kelmės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro  ir Nacionalinio visuomenės sveikatos  centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus atstovai lankėsi trijuose prekybos centruose: MAXIMA, NORFA ir KELMĖS PREKYBOS vartotojų kooperatyve KOOPS, kuriuose matavo pirkėjų kūno temperatūrą.

Iš viso pamatuota temperatūra 267 asmenims, du asmenys matuotis temperatūrą atsisakė. Penkių asmenų temperatūra buvo didesnė nei 37,2 laipsnio, tačiau paprašius lukterti ir pamatavus dar kartą, temperatūra normalizavosi. Trims asmenims įteikta rekomendacinė informacija.
Akcija truko tris valandas. Jos metu visi klientai į parduotuves buvo įleisti.

Pasireiškus simptomams – karščiavimui, kosuliui, apsunkintam kvėpavimui, dusuliui, skonio ir uoslės praradimui – KUO SKUBIAU kreiptis į savo šeimos gydytoją arba skambinti tel. 1808!

Iškilus klausimų dėl koronaviruso, kreiptis į visą parą veikiančią karštąją liniją tel. 8 618 79 984 ir 8 616 94 562.

ESK POSĖDYJE PRISTATYTA OPERACIJŲ CENTRO ATASKAITA APIE KARANTINO LAIKOTARPIU ATLIKTUS DARBUS

Balandžio 21 d. Kelmės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis buvo sukviestas siekiant supažindinti su esama situacija sprendžiant dėl koronaviruso paskelbto karantino klausimus rajone.

Komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas padėkojo ESK operacijų centrui už darbą ir rastus sprendimus sprendžiant su karantino įvedimu iškilusius klausimus, padėkojo verslininkams už susirūpinimą ir pagalbą ir pakvietė operacijų centro koordinatorę, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Danutę Laivienę pristatyti operacijų centro ataskaitą.

Danutė Laivienė supažindino su visų keturių Operacijų centro grupių darbu, kalbėjo apie tai, kad pagrindinė informacija apie situaciją šalyje ir rajone dėl COVID-19 ligos gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus, stebima statistika sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus duomenimis, Kelmės rajone nustatyti du, grįžę iš užsienio, koronavirusu užsikrėtę asmenys. Jie gyvena Kelmės rajone, nepriklauso rizikos grupei ir saviizoliavosi savo patalpose. Kontaktai, kuriuos turėjo asmenys, nustatyti. Vienas iš jų jau yra pasveikęs.

Danutė Laivienė informavo, kad iki balandžio 21 dienos įvyko 21 operacijų centro posėdis. Iš viso parvežti 49 iš užsienio valstybių grįžę asmenys, savivaldybės numatytose ir oficialiai patvirtintose patalpose apgyvendinta 20 asmenų. Šiuo metu savivaldybės patalpose dar saviizoliuojasi 2 asmenys. Mėginių testams atlikti savivaldybė organizavo 6 asmenų nuvežimą.

Apsaugos priemonių įsigijimo situacija gerėja, nors, tik paskelbus karantiną, buvo labai sudėtinga. Balandžio pradžiai jau buvo nupirkta 3 500 medicininių kaukių, 2 000 pirštinių, 100 apsauginių akinių, 1 000 antbačių, 1 000 vienkartinių kombinezonų. Iš valstybės fondo gauta 30 000 vienkartinių pirštinių ir 10 000 vienkartinių kaukių. Apsaugos priemonėmis ir dezinfekciniu skysčiu aprūpintos sveikatos ir socialinės įstaigos, savivaldybės ir seniūnijų darbuotojai. Dėl socialinės pagalbos telefonu per karantino laikotarpį nuo kovo 16 d. kreipėsi apie 90 asmenų. Dažniausiai kreiptasi dėl socialinių pašalpų skyrimo ir dokumentų pateikimo galimybės, dėl kompensacijų, laidojimo pašalpų, pažymų pateikimo, ilgalaikės socialinės globos skyrimo ir t. t. Dėl maitinimo organizavimo kreipėsi tik du asmenys. Maisto nupirkimas organizuojamas vienai senjorų šeimai Kelmės mieste. Seniūnijose vienišais asmenimis rūpinasi seniūnijų specialistai socialiniam darbui.

ESOC sprendė įvairius klausimus, esant užsikrėtimo atvejams, taikytos svarbiausios priemonės – karantino režimas, dezinfekcija, aprūpinimas apsaugos priemonėmis. Dezinfekcijos paslaugas teikia UAB Vietinis ūkis. Paviešinti savivaldybės kontaktai dėl saviizoliacijos, informavimo ir transportavimo. Paruošti 2 savivaldybės autobusėliai ir vienas UAB Kelmės autobusų parko autobusas asmenims pervežti iš aerouostų ir keltų terminalo į izoliavimosi vietas. Patalpos, skirtos asmenims izoliuoti, įrengtos Kražių K. Sarbievijaus kultūros centre, Margio sodyboje Kukečiuose ir poilsiavietėje „Sedula“. Izoliuotiems asmenims suteiktos maitinimo paslaugos. Kreiptasi į policiją dėl karantino reikalavimų laikymosi. Buvo spręstas karščiavimo klinikos klausimas. Prevenciniais tikslais organizuoti laboratoriniai tyrimai medikams ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojams. Savivaldybės tinklalapyje, Feisbuko socialinėje paskyroje ir vietinėje spaudoje viešinama su koronavirusu susijusi informacija. 

Taip pat D. Laivienė supažindino su savivaldybės gydytojos Indrės Skirmantaitės pateikta informacija apie pagrindinius su sveikatos apsauga susijusius įgyvendintus sprendimus.

Alma Mackevičienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus vadovė, kalbėjo, kad net nesitiki, jog per tokį trumpą laiką nuveikta tiek daug. Informavo apie vykdytus prekybos vietų, sveikatos priežiūros įstaigų, Liolių socialinės globos namų patikrinimus, apie numatomas tikrinti visas slaugos įstaigas.

Apie ūkio subjektų pasirengimą reaguoti į ekstremalias situacijas informaciją pateikė vyriausioji specialistė (civilinei saugai) Reda Žalandauskienė. Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė, Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kelmės priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Ramanauskis, Kelmės rajono priešgaisrinės saugos tarnybos viršininkas Arūnas Kairys, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Darius Laurinavičius, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato viršininkas Dalius Prakuraitis kalbėjo apie tarnybų darbą ekstremalios situacijos metu. Policijos viršininkas informavo, kad yra surašyti 38 protokolai už karantino sąlygų nesilaikymą asmenims, kurie piktybiškai nereagavo į reikalavimus.  

ESK operacijų centro informacija

GYVENTOJŲ DĖMESIUI! PREKYBA AUGALAIS – TIK LAUKE!

Prekyba augalais, skirtais sodinti, sėklomis ir trąšomis galima lauko sąlygomis atskirose, tokių prekių prekybai skirtose stacionariose ir specializuotose prekybos vietose. Tačiau prekyba šiomis prekėmis išlieka draudžiama turgavietėse, mobiliuose turgeliuose, nepritaikytose prekybai viešose vietose.

Prekiauti sodinukais, sėklomis ir trąšomis galima ūkyje, užsiimančiame augalų auginimu specialiai pardavimui įrengtoje vietoje lauke arba specialiai pardavimui įrengtoje lauko aikštelėje, augalais ar trąšomis prekiaujančiose specializuotose parduotuvėse, turinčiose galimybę prekiauti lauko sąlygomis.

Skaitykite daugiau:
https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/04/10/news/svarbi-zinia-sodininkams-ir-gelininkams-leido-prekiauti-ir-pasake-kaip-tai-daryti-14439759/

KELMĖS RAJONE NUSTATYTAS ANTRAS KORONAVIRUSO ATVEJIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus duomenimis, Kelmės rajone nustatytas naujas, grįžęs iš užsienio, koronavirusu užsikrėtęs asmuo. Jis gyvena Kelmės rajone, tačiau gyvenamosios vietos Lietuvoje niekur nėra deklaravęs. Asmuo nepriklauso rizikos grupei, saviizoliuojasi sodyboje. Kontaktai, kuriuos jis turėjo, nustatyti.

Kaip rašėme anksčiau, rajone buvęs vienas koronavirusu užsikrėtęs asmuo pasveiko.

Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro informacija

KARANTINO METU GYVENTOJAMS ĮKURTA NACIONALINĖ VIENINGA EMOCINĖS PARAMOS TELEFONU LINIJA 1809

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), bendradarbiaudama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Vyriausybe, įkūrė nemokamą nacionalinę vieningą emocinės paramos telefonu liniją. Paskambinę numeriu 1809 gyventojai gaus emocinę pagalbą, kurią suteiks emocinės pagalbos linijų savanoriai bei profesionalūs psichologai. Linija veiks viso karantino metu bei kurį laiką po jo pagal poreikį.

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/karantino-metu-gyventojams-ikurta-nacionaline-vieninga-emocines-paramos-telefonu-linija-1809

LEISTA DIRBTI DALIAI PARDUOTUVIŲ IR PASLAUGŲ ĮMONIŲ


Vyriausybė pritarė pirmajam karantino švelninimo etapui, kuriuo leista dirbti ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą tiesioginį įėjimą iš lauko pusės ir galinčioms reguliuoti pirkėjų srautą.

Taip pat leista dirbti stacionariose paslaugų teikimo vietose (prekybos centruose) įsikūrusioms paslaugų įmonėms, tokioms kaip valyklos, raktų gamyba, remonto paslaugos ar pan. Joms netaikomas reikalavimas turėti atskirą įėjimą iš lauko. Paslaugų teikėjams numatomas papildomas ribojimas – tiesioginis kontaktas su klientu turi būti ne ilgesnis nei 20 minučių. 

Pramogų ir prekybos centruose esančių ne maisto parduotuvių veikla ir toliau draudžiama. Pirmuoju karantino švelninimo etapu veiklą gali pradėti tie paslaugų tiekėjai, kurių veikloje nėra ilgo kontakto su klientu. Taigi vis dar draudžiama tokių paslaugų, kaip grožio salonų, sporto klubų veikla. Platesnis paslaugų atvėrimas planuojamas vėliau, antruoju etapu.

Vyriausybės sprendimu, tiek ne maisto prekių parduotuvės, tiek įvairių buitinių ir remonto paslaugų teikėjai turės užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjui tenkantį patalpų plotą arba galimybę vienu metu aptarnauti ne daugiau nei vieną pirkėją.

Visoms tokioms prekybos ir paslaugų vietoms bus taikomi papildomi saugos reikalavimai, kuriuos dar nustatys Sveikatos apsaugos ministerija.

http://lrv.lt/lt/naujienos/leista-dirbti-daliai-parduotuviu-ir-paslaugu-imoniu

Kelmės rajone nėra naujų koronavirusu užsikrėtusių asmenų

Praėjus Velykų savaitgaliui Kelmės rajone nėra naujų koronavirusu užsikrėtusių asmenų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus duomenimis, Kelmės rajone buvęs vienas koronavirusu užsikrėtęs asmuo pasveiko.

Asmuo laikomas pasveikusiu, kai du kartus iš eilės, ne trumpesniu kaip  24 val. intervalu, iš paciento nosiaryklės paimtuose tepinėliuose nerandama SARS-CoV-2 viruso. Tyrimas atliekamas ne anksčiau kaip praėjus 14 dienų po diagnozės nustatymo. Asmuo nepriklausė rizikos grupei ir saviizoliavosi savo namuose. Visi kontaktai, kuriuos jis turėjo, buvo nustatyti. Jiems atlikti testai buvo neigiami.

Savivaldybės numatytose ir oficialiai patvirtintose patalpose dar saviizoliuojasi 3 asmenys, savo namuose – 25 asmenys. Jiems virusas nenustatytas, tačiau šie asmenys turi būti izoliacijoje numatytas 14 dienų.

Savaitgalį buvo įvestas gyventojų judėjimo apribojimas, buvo draudžiama vykti į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestą be būtinos priežasties. Visi įvažiavimai į Kelmę ir kitus rajono miestus bei miestelius buvo uždaryti, policijos pareigūnai ribojo patekimą į juos. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato duomenimis, Velykų savaitgalį į Kelmę buvo neįleisti 26 automobiliai, vykstantys iš kitų savivaldybių ir neturintys jokių pateisinamų priežasčių važiuoti į Kelmę. Surašytas vienas administracinės teisės pažeidimo protokolas dėl karantino taisyklių nesilaikymo, kai pirkėja parduotuvėje nedėvėjo kaukės.

Ir toliau turime laikytis karantino sąlygų, dėvėti veido apsaugos priemones, plauti rankas, kuo mažiau kontaktuoti, laikytis atstumo – saugoti save ir artimuosius. Būkime sąmoningi ir atsakingi!

Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro informacija

VELYKŲ SAVAITGALĮ BLOKUOJAMI KELIAI


Velykų savaitgalį, nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. įvedamas gyventojų judėjimo apribojimas – asmenims draudžiama vykti į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestą be būtinos priežasties. Visi įvažiavimai (pagrindiniai ir šalutiniai) į Kelmės miestą ir kitus rajono miestus bei miestelius bus uždaryti, o policijos pareigūnai ribos patekimą į miestų ir miestelių teritorijas.

Išimties atvejais galės įvažiuoti tik tiek asmenys, kurie vyksta dėl artimųjų, giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, būtinojo darbo atlikimo ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo, taip pat bus įleidžiami tie asmenys, kurie čia turi nekilnojamojo turto.

Visų prašome šį savaitgalį likti namuose!

GERIAUSIA VELYKŲ DOVANA ARTIMIESIEMS – BUVIMAS NAMUOSE

Mieli Kelmės rajono gyventojai, artėja labai svarbi ir laukiama šventė – šv. Velykos. Jos šiemet bus netradicinės. Atsižvelgiant į judėjimo ribojimus savaitgalį, prašau likti namuose tam, kad ateityje sulauktume dar daug įsimintinų švenčių su savo artimaisiais. Kelmės rajono savivaldybė pasirengusi kiek įmanoma padėti policijai ir kariuomenei riboti judėjimą rajone, bei kiekvieną savo gyventoją įvairiais informacijos kanalais ragina likti namuose.

Manau, svarbiausias vaidmuo šį savaitgalį teks patiems gyventojams. Tik jūsų sąmoningumo dėka pavyks žengti dar vieną žingsnį visų laukiamo karantino sušvelninimo bei efektyvaus viruso plitimo sustabdymo link.

Šiomis karantino savaitėmis daugelis gyventojų naudojasi informacinėmis technologijomis ir bendrauja nuotoliniu būdu, todėl šį įgūdį būtų galima panaudoti ir kuriant ypatingą šeimos šventę. Šios Velykos gali tapti nepamirštamos dėl naujų, įdomių ir netikėtų dalykų. Pakvieskime savo artimuosius susitikti nuotoliniu būdu ir neabejoju, kad galėsime susikurti išskirtinę šventę, puikią nuotaiką bei įspūdžius. Vieną kartą gyvenime Velykas galime atšvęsti ir internetu.

Taip pat manau, kad namuose praleistos Velykos gali tapti puikia proga paskambinti vienišiems ar technologijomis nesinaudojantiems artimiesiems bei pažįstamiems, suteikti jiems gerų emocijų bei padrąsinti šioje nelengvoje situacijoje.

Tad būkite visi sveiki, geranoriški. Gražių šventų Velykų!

Kelmės rajono savivaldybės meras
Vaclovas Andrulis

SKELBIAMI NAUJI KARANTINO RIBOJIMAI IR POKYČIAI: ŠVENTINIS SAVAITGALIS IR BŪTINYBĖ DĖVĖTI KAUKES

Ministrų kabinetas trečiadienį Vyriausybėje nusprendė, kad karantinas bus pratęsiamas dar dviem savaitėms iki balandžio 27 dienos imtinai, o šventinį Velykų savaitgalį, nuo penktadienio iki pirmadienio vakaro, bus ribojamas eismas tarp šalies miestų ir miestelių. Tarp šių pokyčių – ir nauji karantino režimo nurodymai, pagal kuriuos švelninamos sąlygos dėl užsieniečių patekimo į Lietuvą, griežtinamos apsaugos priemonių dėvėjimo viešose vietose taisyklės, naujienos – ir prekybos sektoriuje.

– Karantinas pratęsiamas dviem savaitėms
Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos Vyriausybei pateiktą nutarimo projektą nuspręsta karantiną pratęsti iki balandžio 27 d. imtinai. Dar posėdžio išvakarėse premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad karantinas bus pratęstas dviem savaitėms, bet po švenčių gali būti leidžiama atsidaryti kai kuriam smulkiam verslui, jei jis užtikrins reikiamas apsaugos priemones.

– Ribojimai įvedami ir šventinį Velykų savaitgalį
Nuspręsta riboti gyventojų patekimą į kitų savivaldybių miestus ir miestelius šventiniu metu nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val. vakaro. 
Šie ribojimai nebus taikomi, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje ar teikiant būtinąją medicininę pagalbą. Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto. Judėjimas ribojamas tik į miestus ir miestelius kitose savivaldybėse, nei asmenys gyvena. Savivaldybių bus prašoma techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius.

– Švelninamos sąlygos dėl užsieniečių patekimo į Lietuvą. Įsigalioja ir daugiau pokyčių
Šiek tiek švelninamos sąlygos dėl užsieniečių patekimo į Lietuvą – jie galės atvykti į šalį, jei jų šeimos nariai, t. y. tėvai, vaikai, sutuoktiniai, globėjai, yra Lietuvos piliečiai. Šiuo metu užsieniečiams uždrausta atvykti į Lietuvą, nebent jie turi leidimą gyventi šalyje, yra diplomatai, vykdo tarptautinius pervežimus. Nuspręsta, kad ekipažų ir įgulų nariai, vykdantys tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, per Lietuvos teritoriją vyktų be būtinojo sustojimo. Vyriausybė taip pat sugriežtino krovininio transporto vairuotojų kontrolę, jei šiems pasienio patikros punktuose nustatomas karščiavimas ar kiti koronaviruso simptomai. Pasak A. Verygos, korekcija „leistų neįleisti jų jau prie sienos“. Kirsti sieną bus galima dar viename punkte. Pagal projektą, valstybė sienos kirtimas bus galimas ir dar viename automobilių kelių punkte Lavoriškės-Kotlovka. Sienos kirtimas toliau vykdomas per šiuos tarptautinius sienos kirtimo punktus: Kalvarija-Budziskas, Saločiai-Grenstalė, Būtingė-Rucava, Smėlynė-Medume, Medininkai-Kamenyj Log, Raigardas-Privalka, Kybartai-Černiševskoje, Panemunė-Sovietskas.

Tiesa, asmenų ir lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos teritoriją leidžiamas tik per du punktus: Kalvarija-Budzinskas, Saločiai-Grienstalė. Diplomatiniam transportui leidžiama vykti per visus automobilių kelių valstybės sienos perėjimo punktus. Išimtiniais atvejais, gavę Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo ar jo įgaliotojo asmens leidimą, asmenys ar jų lengvieji automobiliai į šalį gali atvykti ir per kitus valstybės sienos perėjimo punktus. Nurodoma, kad draudžiama į Lietuvos teritoriją keleiviniais laivais (keltais) vežti keleivius ir gabenti jų lengvuosius automobilius, išskyrus keltu, kurio maršrutas yra Kylis-Klaipėda-Kylis, arba turint išimtiniais atvejais gautą užsienio reikalų leidimą.

– Dėvėti kaukes – privaloma
Sveikatos apsaugos ministras informavo, kad keičiama kaukių ir kitų veido apdangalų dėvėjimo tvarka. Pasak A. Verygos, nuo balandžio 10 dienos viešose vietose prisidengti nosį ir burną bus privaloma. „Nurodyta viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tai yra veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones. Tai įsigaliotų nuo balandžio 10 dienos“, – Vyriausybės posėdyje informavo A. Veryga.

 – Ir toliau bus draudžiama parduotuvių, prekybos ir pramogų centrų, išskyrus tų, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos priemonių pardavimas, veikla, taip pat turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų, išskyrus maisto, veikla. Numatoma leisti finansines ir patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugas, kai jos teikiamos maisto prekių parduotuvėse, prekybos arba pramogų centruose.

VYRIAUSYBĖ RENGIASI PRATĘSTI KARANTINĄ DVIEM SAVAITĖMS

Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis informavo, kad karantinas bus pratęstas dar dviem savaitėms. Tikimasi kad po Velykų jau bus galima pradėti galvoti apie karantino sąlygų švelninimą, tačiau su sąlyga, kad mums visiems pavyks tinkamai „atlaikyti“ Velykų savaitgalį.

Todėl dar kartą prašoma atsakingo požiūrio į save ir kitus. Likite namuose. Nelankykite kituose miestuose gyvenančių senelių, tėvų, artimųjų. Laikykitės karantino sąlygų, tai labai svarbu!

Dar kartą primenama, kad karantinas šalyje prasidėjo kovo 16 dieną, kol kas jis yra pratęstas iki balandžio 13 dienos. Jo metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.

Gyventojai įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos narius, laikytis saugaus kontakto, vengti fizinio kontakto, laikytis higienos, taip pat prekybos ir paslaugų vietose lankytis po vieną šeimos narį. Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešti. Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai. Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui.

Kokie veiksmai užtraukia atsakomybę?

ŠVENTINĮ SAVAITGALĮ BUS RIBOJAMAS PATEKIMAS Į VISUS ŠALIES MIESTUS IR MIESTELIUS

LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis informuoja apie svarbų sprendimą dėl artėjančio Šv. Velykų savaitgalio.
„Visi esame pasiilgę atskirai gyvenančių senelių, tėvų, kitų šeimos narių. Tačiau geriausia, ką šiandien galime padaryti dėl jų ir dėl savęs pačių – nevažiuoti sveikinti ir lankyti jų per Velykas.

Negalime atsipalaiduoti. Negalime rizikuoti, tai vis dar per daug pavojinga. Todėl prašau: susilaikykime nuo viešnagių ir kelionių, pasveikinkime ir palinkėkime sveikatos šeimos nariams bei artimiesiems nuotoliniu būdu.

Tam, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis judėjimas, šiandien COVID-19 komitete nutarėme imtis papildomų priemonių. Šventinį savaitgalį bus ribojamas patekimas į visus šalies miestus ir miestelius. Tai užtikrins policijos pareigūnai, prireikus jie pasitelks karius, šaulius, policijos rėmėjus, kitus talkininkus. Į pagalbą kviesime savivaldybes, prašysime techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius.

Išimtys bus taikomos tais atvejais, kuomet bus vykstama dėl artimųjų, giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, taip pat kai vykstama dėl būtinojo darbo atlikimo ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo. Draudimas negalios tiems, kurie vyks į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

Bus griežtai tikrinami tie asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos. Prekybos centrai prašomi užtikrinti tinkamą pirkėjų srautų reguliavimą. Galutinis sprendimas dėl išvardintų priemonių bus priimtas trečiadienio Vyriausybės posėdyje.

Artėjantis savaitgalis yra tikrai kritiškai svarbus. Prašau visų susitelkti ir elgtis labai atsakingai. Jei viskas praeis gerai, gali būti, kad palaipsniui galėsime pradėti pereidinėti prie lengvesnio režimo.

P.S. Daugiau informacijos ir konkretesnių detalių atsakingos institucijos pateiks per kelias artimiausias dienas“.

KELMĖS RAJONE – PIRMASIS KORONAVIRUSU UŽSIKRĖTĘS ASMUO

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus duomenimis, Kelmės rajone nustatytas pirmasis koronavirusu užsikrėtęs asmuo. Jis nepriklauso rizikos grupei, saviizoliuojasi savo namuose. Visi kontaktai, kuriuos turėjo asmuo, nustatyti.

MIELI KELMĖS RAJONO GYVENTOJAI!

Pasaulis ir Lietuva išgyvena šiame amžiuje dar neregėtą sukrėtimą – viruso COVID-19 sukeltą pandemiją. Jau praėjo mėnuo, kai Lietuva su nerimu gyvena grėsmės akivaizdoje, baigėsi dvi savaitės nuo paskelbto karantino, kuris yra pratęstas iki Velykų švenčių.

Paradoksaliai šiuo metu skamba, kad kiekvieno mūsų bendrystė ir susitelkimas pasireiškia laikantis kuo toliau vienas nuo kito bei užsidarius namuose. Šiuo metu tai yra neišvengiama, į visų mūsų gyvenimą tai įnešė tam tikro neapibrėžtumo, bet visi tikime, kad ši padėtis ilgai nesitęs.

Tik paskelbus pirmuosius apsikrėtimo virusu atvejus Lietuvoje, buvo sušaukta savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija, dieną naktį dirba ir savivaldybės įstaigų veiksmus koordinuoja Ekstremalių situacijų operacijų valdymo centras. Pradžioje visus slėgė nežinomybė, reikalingų priemonių trūkumas, reikėjo spręsti klausimus, kaip bus užtikrintos socialinių, medicinos, komunalinių, švietimo ir kitų paslaugų teikimas gyventojams karantino sąlygomis. Šią savaitę prasideda nuotolinis ugdymas mokyklose, kitos savivaldybės paslaugos toliau teikiamos gyventojams, apsieiname be tiesioginio kontakto. Dėkojame visiems už parodytą supratingumą ir kantrybę. Dėkojame rajono verslo bendruomenei, kuri daro viską, kad gyventojai jaustų kuo mažiau nepatogumų bei rodo iniciatyvos pavyzdžius, kaip padėti vieni kitiems.

Per pastarąsias dvi karantino savaites rajone neužfiksuotas nei vienas apsikrėtimo virusu atvejis, matome, kad dauguma gyventojų pavyzdingai laikosi buvimo viešose vietose taisyklių, vieni kitus palaiko, padeda ir perspėja būti atsakingais. Viskuo, kuo galime, palaikykime mūsų gydytojus, slaugytojus, ligoninių ir slaugos įstaigų personalą – jie yra pagrindinės mūsų pajėgos kovoje su nematomu, bet visiems grėsmę keliančiu virusu.  Nuoširdžiai norime padėkoti visiems geradariams ir geros valios žmonėms, kurie ėmėsi iniciatyvos aprūpinti gyventojus kaukėmis, padėti įsigyti maisto ir būtinų prekių. Turėkime viltį, kad tai ilgai nesitęs, saugokime vieni kitus ir likime sveiki.

Visoje Lietuvos teritorijoje nustatytas karantino režimas

KVIEČIAME PAAUKOTI KELMĖS LIGONINEI

DĖMESIO, SENJORAI!

ŠRATC pranešimas


Atsižvelgiant į 2020-03-24 Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos pateiktas rekomendacijas  dėl komunalinių atliekų tvarkymo COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) plitimo grėsmės laikotarpiu, prašome gyventojų komunalines atliekas, t. y. tokias buitines atliekas kaip servetėles, tualetinį popierių, apsaugines kaukes ir kitas panašaus pobūdžio atliekas mesti į atskirą maišą, pripildžius, šis maišas turėtų būti įdedamas į papildomą maišą, sandariai užrišamas ir išmetamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Rekomenduojama į papildomą maišą sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas, jas išmesti į pakuočių atliekų surinkimo konteinerius.
 Specialias rekomendacijas dėl gyventojų, esančių izoliacijoje, atliekų tvarkymo galite rasti Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/esantiems-izoliacijoje-specialios-rekomendacijos-del-siuksliu-tvarkymo.
 Informuojame, kad VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras kreipėsi į atliekų surinkėjus dėl atliekų vežimo tvarkaraščių patikslinimo ir papildomo konteinerių plovimo bei dezinfekavimo šiuo laikotarpiu.
 Primename, kad nuo karantino paskelbimo ir informacijos pasidalinimo viešai www.sratc.lt bei FB profilyje, VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras administracijos darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, todėl konsultacijos teikiamos pranešimuose nurodytomis el. ryšio priemonėmis; atliekų priėmimo aikštelės, didelių gabaritų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės šiuo laikotarpiu nedirba; nepavojingų atliekų sąvartynas priima tik atliekų surinkėjų surinktas mišrias komunalines atliekas (įmonės atliekas gali pristatyti nustatyta ir www.sratc.lt skelbiama tvarka). Informuojame, kad šiuo metu nėra pasikeitimų surenkant pakuočių atliekas ir antrines žaliavas, taip pat žaliąsias atliekas nuo 2020 m. balandžio mėn. Esant pasikeitimams, informacija bus skelbiama viešai.
 Gyventojų prašome reaguoti į susidariusią padėtį ir būti geranoriškais bei supratingais aplinkinių atžvilgiu: šiuo laikotarpiu vengti didelio gabarito, elektronikos, statybos ir kt. atliekų susidarymo kai nedirba atliekų priėmimo aikštelės, o prie buitinių atliekų surinkimo konteinerių tokias atliekas palikti draudžiama; neužstatyti privažiavimo prie atliekų surinkimo konteinerių, kad atliekos galėtų būti išvežamos laiku ir be nesusipratimų.
 Būkime sveiki!

COVID-19 NEPLATINA IR NEGALI PERNEŠTI NEI ŪKINIAI, NEI NAMINIAI GYVŪNAI

Prancūzijos maisto, aplinkos ir darbuotojų sveikatos ir saugos agentūra (ANSES) paskelbė, kad naminiai gyvūnai ir gyvuliai neplatina koronaviruso COVID-19. Tokias išvadas mokslininkai pateikė išnagrinėję visus šiuo metu turimus mokslinius duomenis apie naująjį koronavirusą.

Analogiškas išvadas patvirtino ir Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija (OIE), Pasaulio sveikatos organizacija, Jungtinių Amerikos Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centras ir kitos tarptautinės organizacijos.

Nors gyvūnai Kinijoje buvo galimas pirminis infekcijos šaltinis, tačiau dabar pagrindinis koronaviruso perdavimo būdas yra žmonių tarpusavio ryšys. COVID-19 tarp žmonių plinta daugiausia oro lašeliniu būdu – čiaudint, kosint ar iškvepiant. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad visi gyvūnai gali sirgti kitomis ligomis ir turėti mikrobų ar parazitų, dėl kurių žmonės gali susirgti. Todėl po kontakto su gyvūnu, tvarkius jo pašarą, tualetą, atliekas ar pan. būtina nusiplauti rankas, reikėtų neleisti gyvūnams laižyti veido, jų nebučiuoti, nesidalinti maistu.

Prancūzijos mokslininkai, išanalizavę koronaviruso genetinę struktūrą, teigia, kad taip pat mažai tikėtina, jog virusu nuo sergančio žmogaus galėtų užsikrėsti naminiai augintiniai ar kiti gyvūnai. Ekspertai atmetė ir galimybę virusą perduoti ar platinti per maistą, gautą iš užkrėsto gyvūno. Mokslininkų nuomone, bet koks viruso pernešimas per maistą įmanomas tik tokiu atveju, jei pacientai ar virusu užkrėsti asmenys tą maistą užteršė jį tvarkydami ar ruošdami. Todėl atkreipiamas dėmesys, kad maisto gaminimas ir geros higienos praktikos laikymasis tvarkant ir ruošiant maistą yra pagrindinė veiksminga priemonė, užkertanti kelią užkrėtimui virusu. Šis virusas, kaip ir kiti koronavirusai, yra jautrus virimo temperatūrai. Todėl 4 minučių terminis apdorojimas 63 °C temperatūroje gali sumažinti maisto produkto užteršimą 10 000 kartų.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamentas primena visiems maisto tvarkytojams ir veterinarinių paslaugų teikėjams, kad rekomendacijas, kaip užtikrinti tinkamą darbuotojų ir veiklos apsaugą ir higieną karantino laikotarpiu ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie COVID-19 galima rasti VMVT interneto svetainėje www.vmvt.lt, tel. (8 427) 53 120, el. paštu kelme@vmvt.lt.