Padidėjusi virusų grėsmė šiomis dienomis ir vis naujai konstatuojami koronaviruso atvejai mūsų rajone bei visoje šalyje – rimtas signalas, raginantis imtis papildomų prevencijos priemonių.

1. Uoliai laikytis higienos reikalavimų:
– ypač dažnai ir kruopščiai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu (apie 40–60 sek.), trinti jas dezinfekantu;
– nesiliesti rankomis prie veido;
– bent kartą per valandą reguliariai vėdinti patalpas;
– drėgnuoju būdu valyti baldus ir kitus kietuosius paviršius, papildomai dezinfekuoti durų rankenas;
– vengti artimo kontakto su žmonėmis, galinčiais nešioti virusą.

2. Vengti masinių susibūrimo vietų, ypač uždarose patalpose – koncertų, sporto varžybų ir kitų renginių, prekybos centrų, viešojo maitinimo įstaigų.

3. Atsisakyti turistinių, poilsinių kelionių, komandiruočių ir kitų išvykų į svečias šalis.

4. Į asmens sveikatos priežiūros įstaigas vykti tik esant skubiam poreikiui ar neišvengiamai būtinybei, o savivaldybės administracijos, seniūnijų ir kitų įstaigų teikiamas viešąsias paslaugas tvarkyti nuotoliniu būdu, elektroninėmis priemonėmis.

5. Gyvai bendraujant su kitais žmonėmis, patariama laikytis saugaus bent 2 metrų atstumo (tokia distancija laikoma saugia bendraujant iki 15minučių). Venkite rankų paspaudimų, apsikabinimų ir kitokio artimo kontakto.

6. Vietoje viešojo transporto, esant galimybei, rinktis nuosavą automobilį arba daugiau keliauti pėsčiomis.

7. Nebuvus rizikingomis laikomose šalyse, kuriose nustatyti COVID-19 atvejai, neturėjus kontakto su ten pabuvojusiais, tačiau pajautus peršalimo požymius, panašius į gripo – skambinti savo šeimos gydytojui (jokiu būdu iškart neiti), kad būtų išduotas nedarbingumas dėl įtariamo gripo.

8. Esant rizikos grupėje ir pasireiškus karščiavimui su bent vienu iš simptomų – kosulys, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas – nedelsiant skambinti Koronos karštąja linija 1808.

9. Saviizoliacija ir karantinas. Norint efektyviai suvaldyti galimų susirgimų riziką, iš koronaviruso paliestų šalių grįžę kauniečiai raginami 14 dienų likti namuose ir neleisti vaikų į mokyklas bei darželius. Saviizoliacija – pagrindinė priemonė, padėsianti stabdyti koronaviruso plitimą.

10. Ypač svarbu į šias visuomenės sveikatos specialistų bei medikų rekomendacijas nežiūrėti pro pirštus, bet stengtis uoliai jų laikytis, paisyti visų oficialių įspėjimų bei patarimų ir visa reikiama informacija dalintis su savo aplinkos žmonėmis.
Tik adekvačiai reaguodami į situaciją, nepanikuodami ir sąmoningai elgdamiesi galime išvengti virusų plitimo ir apsaugoti save bei kitus nuo grėsmingų ligų.